* دم خروس FATF از ارگان دولت بیرون زد

رومه ایران در یادداشتی با عنوان «اگر اف ای تی اف را نپذیریم» به قلم «آلبرت بغزیان» کارشناس اقتصادی حامی دولت نوشت: «اف ای تی اف در عین سادگی به‌نوعی الزام آوراست.در بخش نقل و انتقالات مالی، باید همه مراودات بانک‌های ایرانی با بانک‌های خارجی یا با خود بانک‌های ایرانی رصد شود و به‌هرجهت اینکه هربانکی با چه بانک‌های دیگری، شرکت‌ها یا افردی مراوده مالی داشته، این پول از کجا آمده یا به کجا منتقل می‌شود ، قابل دسترسی می‌شود و این مسأله در مراودات داخلی هم صادق است، چون آنها می‌خواهند بدانند فرضاً بانک صادرات با چه بانک‌های داخلی دیگر یا افراد چه معاملاتی دارد، در مجموع شفافیت است که عملاً در ظاهر چیز خوبی است».

ارگان دولت در ادامه نوشت:«اگر اف ای تی اف را نپذیریم، در این صورت به‌طور قطع با مشکلات اقتصادی بزرگی روبه‌رو می‌شویم، اول از همه بانک‌های ما تارک دنیا خواهند شد و در عمل نمی‌توانند به جهانیان وصل شوند و تبادل مالی داشته باشند».

ارگان رسانه ای دولت صراحتا اذعان کرده است که ایران باید برطبق دستورات اف ای تی اف، تمامی تراکنش های بانکی خود را در اختیار این سازمان بین دولتی قرار دهد.

پیش از این مستندات تأسف برانگیزی درباره دستورالعمل برخی بانک های ایرانی در اجرای لیست تحریمی وزارت خزانه داری آمریکا منتشر شد.

در همین رابطه در خرداد ۹۶ اداره کل مبارزه با پولشویی و تطبیق بانک کشاورزی طی ابلاغیه‌ای اعلام کرد:«در راستای الزام نهادهای ناظر داخلی و بین‌المللی درخصوص رعایت قوانین و مقررات مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و به تبع آن ممنوعیت ارائه خدمات مالی به کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی و گروه‌های تحریمی.طبق لیست اعلامی ازسوی سازمان‌های بین‌المللی (نظیر سازمان ملل، اتحادیه اروپا، وزارت خارجه آمریکا، خزانه‌داری آمریکا و.) کلیه لیست‌های تحریمی اعلامی ازسوی بانک مرکزی. برای همکاران ذی‌مدخل در واحدها قابل دسترس می‌باشد»! بانک کشاورزی در ابلاغیه فوق صراحتاً اعلام کرد که طبق لیست تحریمی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اتاق جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران) عمل می‌کند.

FATF به صورت رسمی در گزارش خود اعلام کرده است که یکی از اهداف اصلی این سازمان، جلوگیری از دورزدن تحریم ها از سوی ایران است. در حقیقت این سازمان بازوی آمریکا در سرعت بخشیدن و افزایش دقت تحریم هاست.

با اینحال دولتمردان و فعالین اصلاح طلب اصرار دارند تا ایران این خودتحریمی را اجرا کند. لازم به ذکر است که علیرغم اجرای بیش از ۹۵ درصدی دستورات FATF از سوی دولت (از سال ۹۵ تاکنون)، نه تنها هیچ گشایشی در امور بانکی توسط این نهاد رخ نداده است، بلکه شاهد التهابات ارزی و افزایش فشارها بوده ایم.

حتی اگر دولت دستورات اف ای تی اف را ۱۰۰ درصد نیز اجرا کند، این سازمان در گام بعد سراغ مسئله موشکی خواهد رفت.

دولت ,بانک‌های ,بانک ,آمریکا ,تحریمی ,مالی ,اعلامی ازسوی ,خزانه‌داری آمریکا ,بانک کشاورزی ,تحریمی وزارت ,بانک‌های ایرانی ,لیست تحریمی وزارت منبع

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
جشن سينمايي آكادمي افسانه زندگي خرید بهترین ترازوی رادین طرفداران جاستینا دردانـــــی ٹیکـــــی آدخت دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. هنرمندان همدان آموزش تعمیرات موبایل moradmusic باران چت negaharchitects